İtalyan basınının konuşulan manşeti: 1 milyon dolar verin ırkçılığını unutur

Irkçılıkla suçladığı ve bu nedenle milli takımı bıraktığı İtalya’ya yeniden dönmeye hazırlanan Egonu için ülke basınında çokça manşetler atıldı. İtalya’nın köklü gazetelerinden Libero, 24 yaşındaki voleybolcu için “Egonu’ya 1 milyon dolar verin ırkçılığı unutur.” ifadelerini kullandı.

2020 Tokyo Olimpiyatları’nda alevlenen ırkçılık sorunu yüzünden İtalya Milli Kadın Voleybol Takımı’nı bırakan Paolo Egonu, daha sonra VakıfBank’a transfer olmuştu. Ünlü voleybolcunun yeniden ülkesine döneceği iddialarını İtalyan basını çok sert eleştirdi.

“İTALYA’DAN ÖZÜR DİLEMENİ BEKLİYORUZ EGONU”

İtalya’nın köklü gazetelerinden Libero, Egonu için yaptığı haberde, “Irkçılığa karşı mücadelenin değeri 800 bin Euro ve bonuslar mı Egonu? Vakıfbank’a gittin ama sezonu sonu Milan’a mı döneceksin? İtalya’nın ırkçı olduğunu söylüyordun. Egonu’ya 1 milyon dolar verin ırkçılığı unutur. İtalya’dan özür dilemeni bekliyoruz Egonu.” ifadelerini kullandı.

Paolo Egonu geçtiğimiz aylarda, yılbaşı partisinde A Milli Takım’ın yıldız voleybolcusu Ebrar Karakurt’un kucağında verdiği poz ile sosyal medyada gündem olmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir