Japonya’daki Bir Restoranda Ortak Kaseye Kendi Çubuklarını Daldıran İki Kişi Gözaltına Alındı!

Japonya Osaka’da Yoshinoya isimli restonranda ortak zencefil turşusu kasesinden çubuklarını daldırarak yiyen Toshihide Oka ve Ryu Shimazi isimli vatandaşlar tutuklandı! İçeriğimizde sizler için bu haberin detaylarına yer verdik.??

Kaynak: https://www.irishtimes.com/food/2023/…

Birbirinden katı kurallarıyla adından sıkça bahsettiren bir ülke olan Japonya’da geçtiğimiz günlerde oldukça ilginç bir olay gerçekleşti.

Japonya’da bulunan bir restoranda ortak kullanılan zencefil turşusu kasesine kendi çubuklarını daldıran iki kişi gözaltına alındı.

Osaka’da bulunan Yoshinoya isimli restoran “gyūdon” adı verilen etli bir yemekle ünlü ve bu yemek restoranda zencefil turşusuyla servis edilmekte.

Masaya getirilen zencefil turşusu ortak bir kapta yer alırken turşuda hijyenin sağlanması için maşa gibi bir servis aracı bulunur.

34 yaşındaki Toshihide Oka ve 35 yaşındaki Ryu Shimazi isimli vatandaşlar ise gittikleri restoranda yemeklerinin yanında servis edilen zencefil turşusu kasesine kendi yemek çubuklarını daldırdı ve bu anları kayıt altına aldılar.

Sosyal medya paylaşılan görüntüler gittikçe yayıldı ve Japon polisi ikilinin peşine düştü.

Ryu Shimazi, polise verdiği ifade de “Sadece insanları güldürmek istemiştim.” derken videoyu çeken Tshihida Oka ise “Shimazi’den komik bir şeyler yapmasını ben istemiştim. Yaptığını görünce de kayda alıp herkese göstermek istedim.” dedi.

Suçlarını itiraf eden adamlar mahkum edilmeleri durumda 3 yıl hapis yatacaklar ve iş ihlalinden 500 bin yen yani yaklaşık 3 bin 800 dolar para cezasına tabii tutualacaklar.

Bu olaydan sonra Yoshinoya, Osaka’daki restoranını geçici olarak kapattı ve tüm zencefil turşularını kaseleriyle beraber yeniledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*