NBA play-in heyecanını Misli.com farkıyla yaşayın!

NBA’de 82 maçlık normal sezon sona ererken; şimdi gözler Playoff’a kalacak son 4 takımı belirlemek için Play-In maçlarına çevrildi. NBA yönetimi tarafından 2019 yılında önerilen ve 2020 yılında oynanmaya başlayan Play-In formatında amaç; normal sezonda alt sıralardaki takımların da Playoff iddiasını sürdürmeleri ve ligden erken kopmamaları. NBA Play-In turnuvasına normal sezonu 7. ile 10. sıra arasında bitiren iki konferanstan toplam 8 takım katılıyor. Normal sezonu ilk 6’da bitiren takımlar direkt Playoff’a kalırken son 5 sıradaki takımlar ise sezonu kapatmış oluyor. NBA Playoff’larına katılacak son 4 takım ise Play-In maçları sonunda belli oluyor.

NBA PLAY-IN FORMATI NASIL?

NBA Play-In turnuvasında toplamda 6 maç oynanıyor. İlk maçlarda kendi konferansını 7. ve 8. sırada bitiren takımlar 7. sıradaki takımın salonunda bir maç oynuyor. Bu maçın kazananı 7. sıradan direkt olarak NBA Playoff’larında yer alma hakkı kazanıyor ve kendi konferansında normal sezonu 2. bitiren takım ile eşleşiyor. Kaybeden takımın ise Playoff’a kalma adına bir şansı daha oluyor. Diğer maçlar ise konferanslarını 9. ve 10. sırada bitiren takımlar arasında 9. sıradaki takımın ev sahipliğinde oynanıyor. Bu maçın kaybedeni direkt olarak elenirken; kazanan takım ise 7. ve 8. takımın karşılaşmasında kaybeden takım ile Playoff’a kalma adına bir final maçına çıkıyor. Bu maç, normal sezonu 7. ya da 8. bitiren yani Play-In turnuvasında ilk maçını kaybetmiş takımın salonunda oynanıyor. Bu maçı kazanan takım ise 8. sıradan NBA Playoff’larında oynamaya hak kazanıyor ve o da kendi konferansında normal sezonu lider bitiren takım ile eşleşiyor.

1. Maçlar

Doğu Konferansı 7.’si – Doğu Konferansı 8.si

Batı Konferansı 7.’si – Batı Konferansı 8.si

2. Maçlar

Doğu Konferansı 9.’su – Doğu Konferansı 10.su

Batı Konferansı 9.’su – Batı Konferansı 8.su

3. Maçlar

Doğu Konferansı Kaybedeni 7/8 – Doğu Konferansı Kazananı 9/10

Batı Konferansı Kaybedeni 7/8 – Batı Konferansı Kazananı 9/10

İşte detaylı tablo:

NBA’de Play-In maçları Türkiye takvimine göre 12 Nisan’da başlayacak ve 15 Nisan’da sona erecek. İşte Play-In turnuvası programı;

12 Nisan Çarşamba

02:30 Miami Heat – Atlanta Hawks (Misli.com’da Canlı İzle)

05:00 Los Angeles Lakers – Minnesota Timberwolves (Misli.com’da Canlı İzle)

13 Nisan Perşembe

02:00 Toronto Raptors – Chicago Bulls (Misli.com’da Canlı İzle)

04:30 New Orleans Hornets – Oklahoma City Thunder (Misli.com’da Canlı İzle)

15 Nisan Cumartesi

04:30 / 05:00- Doğu Konferansı Kaybedeni 7/8 – Doğu Konferansı Kazananı 9/10 (Misli.com’da Canlı İzle)

04:30 / 05:00- Batı Konferansı Kaybedeni 7/8 – Batı Konferansı Kazananı 9/10 (Misli.com’da Canlı İzle)

Birbirinden çekişmeli ve keyifli maçlara sahne olacak NBA Play-In turnuvasını siz de Misli.com’a üye olarak canlı yayınla izleyin. Süper Oran, Tek Maç ve Canlı Bahis seçenekleriyle maçların heyecanını daha fazla yaşayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir