Ödüllü yazar Courtney Love’a meydan okudu! ‘Kurt Cobain intihar etmedi, öldürüldü’

ABD’li şarkıcı ve oyuncu Courtney Love, 1992 yılında Nirvana grubunun solisti Kurt Cobain ile dünyaevine girmişti. Aynı yıl Frances Bean adını verdikleri kızlarını kucağına alan ünlü çiftten Cobain; 1994 yılında, henüz 27 yaşındayken intihar etmişti.

Seattle’ın Lake Washington semtindeki evinde bir av tüfeği ile hayatına son veren Cobain’in cansız bedeni, yaklaşık 34 saat sonra bir elektrikçi tarafından bulunmuştu. Adli tabip ile Seattle Polis Departmanı, şarkıcının ölümünün intihar olduğunu doğrulamıştı.

KOMPLO TEORİLERİ ÜRETİLDİ

Ancak ünlü ismin intiharının ardından tüm gözler eşi Courtney Love’a çevrilmiş, Kurt’ü onun öldürdüğüne dair komplo teorileri üretilmişti.

Kurt Cobain’in intihar etmediğini, aslında öldürüldüğünü iddia eden isimlerden bir tanesi olan, ödüllü yazar ve film yapımcısı Ian Halperin; Courtney Love’a yalan makinesine girmesi için meydan okudu ve şarkıcının ölümüyle ilgili soruları yanıtlamasını istedi.

KİTABINDA KANITLARI OLDUĞUNU İDDİA ETTİ

90’lı yıllardan beri Cobain’in ölümünü araştıran yazar, ‘The Cobain Murder: The Killing And Cover Up of Kurt Cobain’ adlı yeni kitabında Kurt’ün öldürüldüğüne dair kanıtları olduğunu iddia etti ancak Courtney Love da dahil olmak üzere kimseye bir suçlama yöneltmedi.

Ancak Halperin yine de yıllardır süren spekülasyonların, Love’ın yalan makinesi testine girmesiyle bir yanıt bulabileceğini ve aynı zamanda şarkıcının eşinin adını temizleyebileceğini düşündüğünü söyledi.

“PARASINI BEN ÖDEYECEĞİM”

The U.S. Sun’a konuşan yazar, “Bu kitapta tereddütsüz bir şekilde, polisin yüzde bin yanıldığı ve bunun bir cinayet olduğu sonucuna varıyorum” dedi ve ekledi:

Karar intihar yerine cinayet olarak değiştirilmelidir. Kimseyi cinayetle suçlamıyorum ama Courtney’e bir yalan makinesine girmesi için meydan okuyorum. Parasını ben ödeyeceğim. Courtney, yıllardır Kurt’ün ölümünde bir parmağı olmasıyla suçlanıyor. Eğer testi geçerse, Times Meydanı’nda bir billboard satın alacağım ve billboardda ‘Courtney Love masumdur’ yazacak.

“BÜYÜK BİR İNKÂRLA KARŞILIK VERECEK”

Halperin, Love’ın Cobain’in ‘katillerini bulmaya yardımcı olmak için mahkemeye çıkması gerektiğini’ de söyledi. Yazar, sözlerini; Courtney’nin yalan makinesi teklifine ve kitabına ‘büyük bir inkârla’ karşılık vereceğini düşündüğünü paylaşarak sonlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir