UNDP Mukim Temsilci Vinton Malatya’da

MALATYA (İGFA) – Engelliler ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü hizmetleri ile Kernek Külliyesini gezen Türkiye Mukim Temsilcisi Vinton UNDP Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı kapsamında Malatya Büyükşehir Belediyemizle çok güzel ve güçlü bir ortaklıkları bulunduğunu belirtti.

“Birlikte güzel işler yapıyoruz” diyen Vinton, “Sayın Başkanımızla gün boyu birlikteydik. Malatya maalesef depremde en fazla zarar gören illerin başında geliyor. Bu bizim tarafımızdan da biliniyor. Bugün Malatya’yı gezdik ve bunu kendimizde gördük. Malatya Büyükşehir Belediyemiz ve diğer kurumlarla da işbirliği yapacağız. Yakından çalışacağız” dedi.

Özellikle engelliler ile ilgili Büyükşehir Belediyemizin çalışmalarına katkıda bulunmak istediklerini söyleyen Vinton, “Bunun yanında mesleki eğitimde depremden dolayı bir boşluk oluştu onu desteklemek için çaba sarf edeceğiz. Ayrıca Malatya için güzel bir haberimiz var küçük ve mikro işletmeler için hibe programımız olacak. Malatya’nın zor günlerinde yanında olmak istiyoruz. Bu sebeple bugün Malatya’dayız. Güçlü ortaklarımıza başta Malatya Büyükşehir Belediyesi olmak üzere ev sahipliklerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Bayram Uzun ise, Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak gerek sosyal yatırım ve projelerimizde gerekse de özellikle istihdamdan uzak aileler, ev hanımları, engelliler ve çocuklar gibi depremden en fazla etkilenen bireylerin normale dönüş ve depremin travmatik etkisini hızlı bir şekilde atlatmaları için çok sayıda projeyi hayata geçirdiklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir